Kage Wars RPG - Navždy spolu
 
PříjemPříjem  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  
Najdete nás na facebooku: Sledujte náš portál

Share | 
 

 Tsuki no Ichizoku

Goto down 
AutorZpráva
Kakuza-chan
ANBU
ANBU
avatar

Počet příspěvků : 1436
Datum založení účtu : 18. 04. 10
Věk : 26
Bydliště : nemám páru...

PříspěvekPředmět: Tsuki no Ichizoku   Sun Mar 25 2012, 20:03

Kekkei Genkai-základní
Tsukyogan

Popis: Klanové Dojutsu, díky kterému je klan ve světě poměrně dobře známý. Každý člen klanu se rodí s dispozicí k tomuto Dojutsu(takzvaným 0. stupněm) ovšem ne všichni jej dokáží aktivovat. K aktivaci byť jen prvního stupně je třeba aby jedinec dovedl své tělo až na samou hranici jeho možností, ať už pomocí extrémního tréninku nebo život ohrožující situace.
0. Stupeň: Jedná se o pouhou dispozici k užití Tsukyoganu a zároveň poznávací znak klanu. Tato úroveň se projevuje stříbrně zbarvenou duhovkou oka, přičemž nemá vůbec žádné schopnosti.
1. Stupeň: První stupeň je základní forma Tsukyogan, se kterou začíná většina členů klanu, přičemž se nejčastěji vyskytuje u těch nejmladších. Je li Tsukyogan aktivní, projeví se viditelným zbarvením žil v obličeji do stříbrné. Svému uživateli pak posiluje vnímání za hranice obyčejného člověka. Z počátku mu jen nepatrně zvyšuje ostrost zraku, ovšem postupným tréninkem se tato schopnost posiluje. Tato ostrost zraku jim značně zvyšuje přesnost v boji a poskytuje určitou základní ochranu před Genjutsu v tom smyslu, že uživatel snadněji odhalí chyby v dané iluzi, rozpozná ji a snadněji zruší pomocí Kai(bolesti atd.)
2. Stupeň: Tréninkem dostupná úroveň, kterou ovládá většina mladých příslušníků klanu. Aktivace Tsukyogan na této úrovni se vyznačuje stejným stříbrným žilkováním jako 1. stupeň, ovšem s tím že je přes krk a ramena rozšířeno až ke konečkům prstů na rukou uživatele. Kromě posíleného vnímání pak uživatel získá mnohem větší kontrolu nad svou chakrou v případě, že k jejímu uvolňování využívá ruce.
3. Stupeň: Poslední tréninkem dostupná fáze Tsukyoganu. Při jeho aktivaci se objeví stejné žilkování jako u 2. stupně, ovšem navíc dojde k přebarvení očí uživatele. Zatímco duhovka získá černou barvu, čočka se změní na stříbrnou. Kromě klasického posílení předchozích dvou schopností Tsukyogan umožňuje třetí stupeň svému uživateli využívat oční hypnózu k vyvolávání genjutsu. Teprve až Tsuki dosáhne tohoto stupně je svým klanem uznán za dospělého.

Kekkei Genkai- pokročilá
Kurushimi Tsukyogan

Popis: Pokročilá forma klanového Dojutsu, která vzniká pomocí evoluce základní formy. Zatímco ta se aktivuje silným fyzickým šokem, Kurushimi Tsukyogan spustí jen silný psychický otřes, který dotyčného hluboce zasáhne(smrt milované ženy jeho vlastníma rukama atd.). Co se vzhledu týče, zachovává si při aktivaci všechny rysy 3. stupně, ovšem s tím rozdílem, že se čočka změní z kruhové do jiného tvaru, který zasahuje i do samotné duhovky. Samotné toto Dojutsu pak má tři „běžné varianty“ a jednu vyskytující se vzácně.
Forma věštce: Tato forma rozvíjí na maximum ostrost uživatelova zraku. Díky tomu je nejen skvěle chráněn proti Genjutsu, ale také dokáže očima sledovat i ty nejrychlejší objekty a dokonce i číst v pohybech svého soupeře jako Sharingan. Navíc má k dispozici 3 speciální schopnosti vycházející z této formy.
Forma čaroděje: Tato forma rozvíjí na maximum uživatelovu schopnost ovládat svou chakru v rukou, což posiluje většinu jeho běžných ninjutsu. Kromě toho mu to také dává možnost ovládat 3 speciální techniky vycházející z této formy.
Forma iluzionisty: Tato forma rozvíjí na maximum hypnotické schopnosti uživatelova oka, čímž posiluje jeho obyčejná oční genjutsu na jejich maximum. Kromě toho pak má uživatel přístup ke třem speciálním genjutsu vycházejících z tohoto oka.
Forma krále: Poslední, nejvzácnější forma tohoto oka rovnoměrně(avšak podstatně méně) posiluje všechny základní charakteristiky Tsukyoganu a dává uživateli možnost využívat 3 speciální techniky patřící k této formě.
Nevýhoda: Značná síla ukrytá v těchto očích má svou nevýhodu. Od první aktivace Kurushimi Tsukyogan se začne tělo uživatele pozvolna rozpadat pod vlivem tajemné nemoci(ne nepodobné té na kterou umřel Kimimaro a Itachi). Čím více pak uživatel své oči a techniky používá, tím rychleji nemoc postupuje. Navíc techniky vycházející z Kurushimi Tsukyogan berou obrovské množství chakry.
Důležitá poznámka: Sám autor tohoto klanu nepočítá s tím, že by toto Dojutsu získala nějaká hráčská postava. Výjimky jsou samozřejmě možné, ovšem záleží čistě na Kage.

Náboženství

Klan Tsuki má silnou víru v boha měsíce Tsukyomi, od kterého odvozuje také svou Kekkei genkai.

Historie klanu
Počátky klanu Tsuki se datují zhruba sto let do minulosti. Z počátku se jednalo o malou rodinu shinobi, uctívající boha měsíce, u nichž se vlivem zvláštní mutace poprvé objevil Tsukyogan. Postupem času se jejich drobná rodina rozrůstala v pravý klan shinobi, který prudce rostl díky svým technikám na síle. V oněch časech působili jeho členové převážně jako žoldáci pracující pro ty, kteří neměli dost peněz aby si najali ninji z vesnic, ovšem postupem času jim toto řešení přestávalo stačit. Ve světě bez spojenců pro ně bylo nebezpečno a také stále víc a víc klientů dávalo přednost větší vojenské síle celé vesnice nehledě na cenu. Proto se tehdejší vůdcové klanu rozhodli opustit starý způsob života a přidat se raději k vesnici. Nejlepší volbou se jim zdála tehdy ještě malá a bezvýznamná Getsugakure(hlavně kvůli jejímu jménu), s jejímiž vůdci vyjednali vstup klanu do vesnice. Jejich zařazení se však nebylo tak jednoduché jak si mysleli. Většina vesničanů na ně pohlížela jako na cizince. Největší spory měli s klanem Tamaki, kteří cítili, že Tsuki ohrožují jejich jedinečnost jakožto uživatelů Dojutsu ve vesnici. Postupem času se kvůli tomuto chladnému přijetí klan stáhl na okraj vesnice a začal působit jako elitářská skupina pohrdající ostatními.

Klanové techniky a schopnosti
Kromě svého Dojutsu jsou členové tohoto klanu taktéž velmi dobře známý pro své Tajutsu techniky, které jsou základem bojových schopností klanu. V klanu Tsuki se využívá jednoduchého, snadno naučitelného avšak velmi efektivního stylu, jehož tajemství se předává z generace na generaci. Hlavním rysem tohoto stylu jsou jednoduché, pohyby kladoucí důraz na přirozenost pro člověka a také na co možná největší rychlost. Zajímavostí je, že až na výjimky je většina úderů vedena otevřenou dlaní. Z tohoto bojového systému také vychází pět základních technik klanu(takzvaných pět Draků). Jedná se o ve světě proslavené klanové techniky, typické právě pro Tsuki stejně jako bylo Goukakyuu no jutsu typické pro klan Uchiha. Ačkoli je pak v klanu povinností ovládat alespoň jednu tuto techniku, považuje se za zdvořilé vůči předkům ovládat všechny.

Jméno: Budha

Třída: C-rank

Element: -

Popis: Poměrně jednoduchá Taijutsu technika vycházející ze čtyřnohého jutsu Inuzuka klanu. Uživatel uvolní při její aktivaci(na genina) velké množství chakry, které pak v jeho těle stimuluje jeho nervový systém a značně posiluje jeho reflexy a zkracuje reakční dobu.

Jméno: Garp

Třída: C-rank

Element: -

Popis: Jedna z mála technik, při kterých uživatel využije k úderu pěst. Uživatel nejprve vytvoří v úderové ruce velké množství chakry, načež ji všechnu shromáždí ve své pěsti a uvolní v okamžiku úderu, díky čemuž značně zvýší destruktivní sílu daného úderu. Pro nezasvěceného to vypadá, jako by měl uživatel nadlidskou sílu. Tato technika je odvozena od Sakuřina Okasho

Jméno: Monkey

Třída: C-rank

Element: -

Popis: Technika podobná Garp, jen mnohem obtížnější na naučení neboť ke koncentraci chakry využívá chodidla. Tuto chakru pak uvolní v jednom jediném velmi silném dupnutí. Hlavní účel této techniky je umožnit uživateli odrazit se(jednou) ve vzduchu a změnit tak směr letu, nebo nečekaně zrychlit uprostřed skoku, čehož docílí právě onou „explozí“ chakry, kterou vypustí z dané nohy. V případě, že je technika použita na pevném podkladu pak ono uvolnění chakry vyvolá značné zrychlení postavy podobné Shunshin no jutsu.

Jméno: Ookami

Třída: C-rank

Element: -

Popis: Útočná technika kopu. Uživatel využije svou chakru koncentrovanou do nohy k tomu, aby na krátký okamžik zvýšil pružnost svých šlach v noze a jejich flexibilitu. Díky tomu pak může vykonat extrémně rychlý kop. Hlavní síla tohoto kopu však není v jeho rychlosti ani destruktivní síle, ale právě v oněch „gumových šlachách“, které nohu okamžik po zásahu stáhnou zpět ještě větší rychlostí než jakou byl veden kop. Díky tomu dokáže uživatel zasáhnout soupeře a vrátit se zpět do svého postoje dřív, než ten si to uvědomí a využije jeho odkrytí k protiútoku.

Jméno: Sengoku

Třída: C-rank

Element: -

Popis: Poslední technika, využívá projekce uživatelovy Chakry do soupeřova těla, čímž vyvolá tlakovou vlnu, která způsobí vnitřní zranění. Princip je podobný jako u Juken, jen místo jemného a přesného zásahu orgánů se jedná o útok hrubou silou. Základní forma techniky se při zásahu projeví tak, že přenese část síly úderu přes tělo až na záda soupeře. Pro soupeře je to, jako by jej uživatel udeřil otevřenou dlaní zevnitř do kůže na zádech, přičemž síla úderu je ještě znásobena uvolněnou chakrou. Díky tomu dostane zasažený silný úder tlakovou vlnou do této oblasti, jako by jej praštila gigantická pěst zevnitř do zad. Což při rozsahu techniky vypadá, jako by dotyčnému vybuchla záda, respektive kůže na zádech, čímž dojde k poměrně nepříjemnému a bolestivému zranění.
Spoiler:
 

Dojutsu
Tsukyogan 1

Perception: Aktivace prvního stupně Tsukyogan nepatrně zlepší uživatelovo vnímání. Jeho oči dokáží bezchybně zaostřit na zhruba o 100% větší vzdálenost, stejně jako vnímat jemnější detaily a sledovat rychle se pohybující předměty. Nedokáže však číst pohyby soupeře, ani vidět chakru. Poskytuje proto jen minimální ochranu proti Genjutsu, respektive jen zvedá uživatelovu šanci, že pozná že je pod vlivem nějaké iluze. Tuto schopnost kromě bojovníků na dálku(Kidoumaru o jejích výhodách ví svoje) ocení hlavně uživatelé Taijutsu a špehové. Těm prvním umožňuje hledat mezery v soupeřově obraně, těm druhým ve sledování dalekých věcí bez mechanických pomůcek.

Tsukyogan 2

Perception: Aktivace druhého stupně Tsukyogan ještě více posílí uživatelovo vnímání. Jeho vnímání pomocí očí je zhruba dvojnásobné oproti normálnímu člověku, což značně zvyšuje jeho přesnost a vnímavost k detailům, stejně jako jeho schopnost pozorovat extrémně rychlé předměty pouhým okem. Stále však nevidí chakru ani není schopen číst pohyby soupeře.
Kontrola chakry: Druhá schopnost, která se poprvé projevuje při této formě umožňuje uživateli mnohem přesnější a jemnější manipulaci se svou chakrou v případě, že ji formuje rukama. Díky tomu dokáže snadněji vytvářet složitější Jutsu, která vyžadují přesné dávkování chakry nebo obtížnou manipulaci s tvarem. Tuto schopnost ocení hlavně medici, kterým umožňuje snadněji vykonávat jejich na ovládání chakry extrémně náročná jutsu, ale i jiným členům klanu přijde v hod. Příklady za všechny jsou techniky Garp a Sengoku. Díky mnohem přesnější chakrové kontrole a tedy i načasování dokáže s touto technikou vyvinout ještě větší sílu. Na druhé straně U Sengoku pak dokáže mnohem přesněji a citlivěji navádět chakru soupeřovým tělem, takže kromě zad může zasáhnout i jiné části jeho těla, jako například končetiny a omezit tak soupeřovu pohyblivost.

Tsukyogan 3

Perception: Aktivace třetího stupně Tsukyogan dovede uživatelovo vnímání na jeho maximum. Oproti normálnímu člověku je jeho zrak zhruba pětkrát lepší, co se ostrosti vidění týče, a je schopen poměrně dobře zaostřit až na 3km(normální člověk to zvládá na cca 1,6km). Ačkoli pak nedokáže vidět chakru ani číst pohyby soupeře, dokáže pomocí akomodace čočky zachytit mnohem větší množství světla a poskytuje tak svému uživateli téměř bezchybné noční vidění.
Kontrola chakry: Uživatelova kontrola jeho vlastní chakry pomocí rukou je značně posílena o schopnost koncentrovat prostřednictvím rukou mnohem větší množství chakry, což nadále posiluje jeho techniky.
Hypnóza: Na třetím stupni má uživatel přístup k této, třetí schopnosti svého oka, kterou je hypnóza. Díky ní může skrz svůj Tsukyogan využívat oční genjutsu podobně jako Sharingan.[/center]

Návrat nahoru Goto down
 
Tsuki no Ichizoku
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Kage Wars :: Off topic :: Koš :: Herní místnost :: Moon Country :: Informace o vesnici :: Klany-
Přejdi na: