Kage Wars RPG - Navždy spolu
 
PříjemPříjem  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  
Najdete nás na facebooku: Sledujte náš portál

Share | 
 

 Náboženství

Goto down 
AutorZpráva
Meiki_Ookami
Akatsuki
Akatsuki
avatar

Počet příspěvků : 3464
Datum založení účtu : 28. 02. 10

PříspěvekPředmět: Náboženství   Fri May 04 2012, 18:44


V Kyokugakure věří ve tři hlavní božstva, jedná se o fyzické manifestace jednotlivých elementů. Většina lidí z vesnice uctívá jednoho z bohů, ačkoliv se najdou i tací, kteří nevěří v žádného, tací jsou ale poměrně minoritou ve vesnici. Každý z bohů má ve vesnici chrám, který mu byl zasvěcen, všechny chrámy jsou v centru vesnice a nejsou od sebe příliš daleko. Až na pár fanatiků spolu všichni věřící velmi dobře vycházejí a není nemožné, aby někdo svůj život zasvětil i více bohům, než-li jednomu. Zajímavostí je, že hlavní božstva končí na koncovku -rish, která je tedy poměrně výjimečná pro oblast Far North Province, protože jinde mají s vyslovení koncovky -riš poměrně problémy. Sochu Raarishe je možné vidět před budovou Kyochiho, u této sochy se také projednávají spory do kterých je Kyochi zapojen jako soudce.
Zleva doprava jsou tři hlavní bohové: Saarish [Sáriš] - bůh ledu, vody a větru; Kourish [Kóriš] - bůh lávy, ohně a země; Raarish [Ráriš] - bůh blesku a spravedlnosti.

Obyvatelé vesnice pak také věří ještě v pět bohyní, které nehrají až tak velkou roli ve víře lidí, přesto jsou i tak uctívány. Koncovka pro tyto bohyně je -oushch, s touto koncovkou mají také mimo oblast Far North Province poměrně problémy, protože -óšč je pro ně takřka nevyslovitelné

Zleva doprava jsou to: Kioushch - bohyně jihu, choť Kourishe; Sioushch - bohyně severu, choť Saarishe; Uroushch - pannenská bohyně středu, choť Raarishe; Mioushch - bohyně východu, známá pro své románky se smrtelníky; Aoushch - bohyně západu, velmi zdrženlivá, podle všech legend je matkou člověka, který jako první sjednotil Snow Country, mezi obyvateli Far North Province proto není příliš oblíbená.
Návrat nahoru Goto down
 
Náboženství
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Kage Wars :: Off topic :: Koš :: Herní místnost :: Far North Province :: Informace o vesnici-
Přejdi na: