Kage Wars RPG - Navždy spolu
 
PříjemPříjem  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  
Najdete nás na facebooku: Sledujte náš portál

Share | 
 

 Shirokuma Arimasu

Goto down 
AutorZpráva
Marwin
Academy student
Academy student
avatar

Počet příspěvků : 46
Datum založení účtu : 18. 10. 10
Věk : 26
Bydliště : Košice

PříspěvekPředmět: Shirokuma Arimasu   Tue Jun 16 2015, 23:41

Shirokuma Arimasu

シロクマ, Shirokuma ( lední medvěd ), blízkymi zvaný Shiro je najstarším potomkom Kanayo Arimasu.
Meno mu bolo vybrané podľa jeho snehovo-bielych vlasov a patróna zdedeného po otcovi.

|


Meno
Shiro


Vek
16


Pohlavie
Muž


Krvná skupina
AB Negativ


Dátum narodenia
11. január

Klan
Arimasu


Rank
Genin


Titul
- - -


Vesnice
Kumo- Sny & Ciele -
Shirokuma v sebe živí len jeden preňho podstatný sen, ktorý vydáva skôr za svoj jasný cieľ. Jeho zámerom je získať dominantné postavenie jak v klane, tak vo vesnici aby sa vyrovnal ba až predčil povesť a schopnosti svojich predkov a predovšetkým túži po skutočnom uznaní svojho otca, ktorého povesť je už jasne vpísaná do samotných dejín Kumogakure no Sato. Shirokuma je súčasne ten typ, ktorý nechce nič zadarmo čím sa v mnohom podobá vodcovi klanu.


- Fóbie, Choroby & Zranenia -
Ak príde na zdravie, tak by sa dal tento shinobi označiť za najšťastnejšieho človeka aký sa prechádzal pod slnkom. Shirokuma žije preto aby zdolával hranice jak fyzických tak mentálnych schopností bežného človeka. Tam kde iní cúvnu strachom, on urobí krok vpred, čo je dôvodom nespočetného množstva jaziev po jeho tele, no z každej z nich si vzal doživotné ponaučenie. Jeho patrónom je medveď a aj to výrazne prispelo k tomu, že sa nikdy nestránil konfliktu s omnoho skúsenejšími a silnejšími, hoci medzi svojimi rovesníkmi k tomuto typu človeka patrí zrovna on. Na svojej ľavej ruke nesie niekoľko nepríjemných jaziev, ktoré získal približne v 8 roku života, keď narušil teritórium skutočného medveďa v domnení, že sa mu nič nemôže stať. Opak bol pravdou a po niekoľko násobnej zlomenine, keď hrozilo že o ruku príde ho pred medveďom zachránil jeho otec, ten deň sa Shiro naučil dôležitej lekcii na ktorú dodnes nezabudol. Ďalšie jazvy sú spojené s jeho druhou rukou a tvárou, zvlášť v oblasti nad a pod jeho pravým okom vrátane nosa. Tieto jazvy získal len pár dní po smrti matky, keď začul nemiestnu poznámku na adresu svojej rodiny a napadol jedného zo starších členov klanu. Tento vlk (patrón muža) mu spôsobil niekoľko nepríjemných jaziev, no neskôr sa z nich stali celkom dobrý priatelia.


Charakter

Patrón "medveďa" patrí v klane Arimasu k jedným z najuznávanejších.
Je vyjadrením sily, húževnatosti, výdrže ale aj kuráže a vodcovstva.- Vzhled & Výzor -
Mladý shinobi ríše s jantárovo žltými očami so zamysleným ale neprívetivým pohľadom určite vzbudzuje istú dávku neznáma, ktorú so sebou prináša v momente, keď ho vidíte prvý krát v živote. Pokiaľ ide o jeho postavu a stavbu tela je veľmi vysoký k čomu pripadajú aj patričné kilá v podobe svalstva. Hoc nato nevyzerá váži až 93 kilogramov a meria dokopy 188 centimetrov. Má snehovo-biele vlasy strednej dĺžky pričom sú večne rozstrapatené do každej strany hoci Shiro si s tím hlavu rozhodne neláme aj napriek faktu, že sám vie ako musí pôsobiť na ľudí vôkol seba. Veľkú časť jeho vzhľadu tvoria desiatky zranení po celej dĺžke jeho tela. Najvýraznejšími a teda aj dostupnejšími ranami pre cudzie oči sú tri hlboké rezné rany na jeho pravej ruke, ktoré sa tiahnu od ramena až po lakeť. Veľkou neznámou a teda aj zvláštnosťou je rozhodne tetovanie umiestnené nad pravým okom, ktoré naberá odtieň bordovej farby na jeho bledej pokožke. Pod tým istým okom nosí takisto menšiu jazvu. Čo sa týka oblečenia je na tom rovnako ako večne neupravené vlasy. Shiro nemá rozhodne žiadny štýl a napriek tomu je jedným z tých za ktorým sa musíte otočiť, keď okolo vás prechádza. Jeho výraznú časť oblečenia tvorí z polovice látka a z polovice kov. Presne tak, okrem klasických čiernych a veľmi starých kovových závaží, ktoré sa tiahnu od lakťa po zápästie na oboch rukách nosí aj množstvo ďalších vecí. Na pravej ruke nosí dva čierne pásiky látky, ktoré zakrývajú najhlbšie rany už o zmienenom zranení na ruke. Nosí čierne tričko bez rukávov ku ktorému má pripevnený samotný rukáv avšak len pre ľavú časť jeho ruky, ktorá je kompletne previazaná obväzmi. Okolo krku nosí kus látky zo starého bordového plášťa, ktorý sa dá využiť hlavne ako úkryt pred dažďom alebo iným nepriaznivým počasím. Rovnako ako tričko nosí aj dlhé čierne nohavice s druhou polovicou roztrhnutého bordového plášťa okolo pripevneného okolo pásu za pomoci ihlíc zvaných senbony. Dôvodom tohoto zničujúceho vzhľadu je v prvom rade on sám. Jeho povaha je nastavená tak, že nemá zmysel vôbec nechávať látku zašiť alebo si kupovať novú. Na krku pod oblečením nosí prívesok s kúskom kryštálu.


- Povaha & Vlastnosti -
Charakter ktorý má Shiro je celkom zaujímavý asi rovnako ako jeho netradičný vzhľad. Jeho temperament je dokonalým príkladom flegmatika. Je emocionálne značne vyrovnaný a na svoje okolie pôsobí veľmi ľahostajne, no to všetko len do doby než sa prejaví jeho zvieracia časť povahy. V momente, keď Shirokuma stráca na pokoji alebo sa cíti ohrozený mení sa z flegmatického a pokojného človeka na poriadne agresívneho a nebezpečného. Provokovať ho sa vymstilo už veľkému množstvu jeho vrstovníkov ale jeho následné reakcie priniesli mnoho problémov aj jemu samotnému. Mimo tejto stránky jeho povahy nadväzuje hlbšie vzťahy len k veľmi úzkemu okruhu osôb. Shiro nemá rozhodne rád veľké skupiny ľudí a tak môže pôsobiť ako absolútny introvert. Túto jeho povahu výrazne formovalo úmrtie jeho matky. Aj, keď sa navonok prezentuje svojou ľahostajnou povahou a tím ako nerád nadväzuje kontakt s inými ľuďmi nemusí tomu tak byť vždy. Napriek svojej základnej a prezentačnej charakteristike má rád iróniu so sarkazmom. Shirokuma však žije preto aby niečo dokázal. Rád príjme akúkoľvek výzvu boja ale skutočný boj vedie len s tým koho silu sám obdivuje či rešpektuje, čím však nemusí prejaviť voči súperovi rešpekt, no môže naplno využiť svoj potenciál bez akýchkoľvek výčitiek svedomia.
- Obľúbené & Neobľúbené -
Aj človek ako Shirokuma Arimasu má svoje obľúbené a neobľúbené, čo je asi jedna z tých normálnejších častí jeho života. Medzi obľúbenejšie veci patrí rozhodne výdatná zeleninová, či ovocná strava, ktorú si je schopný dopriať asi tak 10 až 15-krát v priebehu dňa, pričom stále nepôsobí ako najedený. Mimo toho obľubuje najmä čerstvé ryby ale nevyhýba sa skoro žiadnemu druhu jedla. K ďalšej z jeho obľúbených činností patrí rozhodne vyspávanie a vylehovanie kedykoľvek je nato príležitosť. Shiro najčastejšie pospáva v lesoch v blízkosti sídla klanu pod veľkými kmeňmi stromov. Čo sa týka tej menej obľúbenej až neobľúbenej časti v jeho živote, tak sú to určite veľké skupiny ľudí. Tiež príliš nemusí písanie hlásení o misiách, ktoré absolvoval, tak to zvyčajne necháva na iných a nenápadne sa vytratí najbližším východom. Čo mu ale poriadne lezie krkom sú bohapusté a naparovačné rečičky, ktoré sa rozchádzajú s činmi daného človeka.


- Zlozvyky & Hlášky -
Každý človek, ktorého Shiro stretol mal vo svojej osobnosti niečo, čo mu nedovolilo naň zabudnúť a tak nie je prekvapením, že on sám má takisto podobné "zlozvyky" alebo často sa opakujúce vety na rovnaké situácie. Medzi jeho najviditeľnejší zlozvyk určite patrí moment, keď sa zamýšľa nad niečím nepodstatným. V takom momente pohliadne niekde do mrakov a začne sa škrabať na hlave akoby chcel poukázať nato, že premýšľa hoc sa mu príliš nechce. Jeho najčastejším slovom je rozhodne "otrava" v spojitosti s desiatkami ľudí, ktorých takto slovne charakterizuje. Pokiaľ Shirokuma vraví, že si musí oddýchnúť a popremýšľať nájdete ho najskôr niekde trénovať do absolútneho vysilenia pretože boj je niečo čo mu je prirodzené alebo vykonávať presný opak a to vyspávať. Takisto veľmi často vídať, že sa jeho jantárové oči upnú na konkrétny cieľ akoby chcel povedať "dávaj pozor sledujem ťa" pričom pôsobí dosť nebezpečne ale to len rozmýšľa nad tím, kto ten človek je a čo tam v tú danú chvíľu robí, poprípade aký silný môže byť.


Rodina & Vzťahy

Rod Arimasu je jedným z najrešpektovanejších a najmierumilovnejších klanov sveta shinobi.
Nevraživosť, nepriateľstvo znamenajú mnoho, avšak omnoho dôležitejší sú priatelia a vzájomné porozumenie.


- Maya Arimasu -
Shirokuma svoju matku miloval, mal ju rád a vzhliadal k nej rovnako ako k svojmu otcovi. V čase jej života si nedokázal predstaviť život bez nej a tak keď zomrela zasiahlo ho to asi najviac z celej jeho rodiny. Jej odchod znášal veľmi zle, neustále sa strácal v hlbokých lesoch alebo sa dostával do kofliktov, ktorým by sa normálne vyhýbal ale sám ich aj mnoho vyvolával. Trvalo to dlho, no napokon sa s tím zmieril hoci v jeho srdci zanechala rovnako veľkú trhlinu ako v srdci jeho otca či sestry.


- Kanayo Arimasu -
Shiro k svojmu otcovi vzhliada ako k symbolu sily a múdrosti.
Rešpektuje každé jeho slovo a túži po jeho rešpekte či uznaní.
Už od mala sa naňho snažil zapôsobiť a robiť mu česť, aby naň mohol byť hrdý.


- Tsugumi Arimasu -
Shiro má sestru veľmi rád a toto puto sa prehĺbilo po smrti ich matky.
Od tej doby cíti povinnosť ako starší súrodenec ochraňovať a dohliadať na ňu aj keď ona sama to asi nepotrebuje.Príbeh
- Zhrnutie minulosti -


Shirokuma je prvorodeným synom jedného z najvplyvnejších shinobi v Kumogakure no Sato, teda vesnici v ktorej blízkosti pobýva celý klan Arimasu. Narodil sa v chladných mesiacoch so snehovo-bielymi vláskami a patrónom zdedeným po otcovi ako býva v klane zvykom, čím mu bolo jasne ustanovené meno Shirokuma, ktoré v reči klanu označuje ľadového medveďa. Už od malička bol veľmi aktívnym dieťaťom a prejavoval talent veľmi rýchlo sa učiť v čom bol veľmi podobný svojej len o rok mladšej sestre Tsugumi. Tí dvaja strávili väčšinu detstva spolu ako sa od súrodencov aj dá očakávať. Časom ako sa však stále viac a viac začínali prejavovať ich zvieracie stránky, zmenila sa badateľne aj ich povaha. Zatiaľ čo jeho sestra bola aktívna a večne niekam behala, Shiro sa začal strániť spoločnosti druhých a vydal sa skôr cestou samotára. Celé dni dokázal tráviť v lesoch, kde mohol byť nikým a ničím nerušený. Väčšinu času sa zdokonaľoval v svojich schopnostiach stopovať alebo poznávať rastliny, zvlášť tie jedlé, keďže jeho apetít prestal časom pôsobiť, že má nejaké limity. Napriek všetkému však poznal aj pocit z objavovania nepoznaného a jeden takýto výlet ho stál takmer život. Počas stopovania medvedích mláďat sa mu podarilo naraziť na rozzúrenú medvedicu chrániacu svoje územie. Shirokuma veril, že sa jej môže postaviť zoči voči a s poriadne veľkou dávkou agresie stratil schopnosť rozumne uvažovať a vydal sa jej v ústrety. Boj ak sa to tak dalo nazvať bol jednostranný. Shiro po prvej rane takmer prišiel o celú pravú ruku, pri druhom výpade takmer o hlavu keď ho len pár milimetrov delilo od smrti zasiahol veľký Kanayo Arimasu. Zatlačil medvedicu späť jediným mocným úderom a obyčajným pohľadom ju vydesil natoľko aby utiekla kadiaľ to len šlo. Viac si Shiro z toho dňa nevybavuje, nakoľko stratil vedomie hoci neskôr musel otcovi prisahať, že už nikdy takú hlúposť neurobí. Okrem množstva jaziev a poranenej hrdosti, tak chlapec vyviazol v celku ľahko. Roky plynuli a z Shirokumy sa postupne stával nebojácny, mladý chlapec ktorý testoval hranice svojich možností, kdekoľvek to len bolo možné. Bol plný života a hoci niekedy podľahol svojim emóciám, nikdy nikomu neublížil avšak len do doby než prišiel jeden z najťažších okamihov jeho života. Matka, Maya Arimasu ochorela a jej zdravotný stav sa zhoršoval snáď každým dňom. V tomto období si už bola takmer celá rodina istá, že jej osud je jasný... dokázali to prosto vycítiť. Shira to neskutočne zmenilo. Začal tráviť čas mimo klanovej oblasti, často sa dostával do konfliktov a neustále vyvolával súboje s tými najnebezpečnejšími ľuďmi v klane ale aj mimo neho akoby dúfal, že fyzická bolesť dokáže zapudiť to, čo cítil vo svojom vnútri. Keď napokon matka umrela, Shira to postihlo asi z celej rodiny najviac k čomu prispel aj fakt, že sa s ňou nikdy nestihol poriadne rozlúčiť, keďže celé mesiace pred jej smrťou zapieral fakt, že ju stráca stále viac a viac. Trvalo to istí čas, no napokon sa z toho dostal. Po vzore otca sa naučil, čo to znamená byť silným pre tých, čo tu ostali a svoju lásku upol najmä k mladšej sestre a klanu. Sám sa taktiež zaprisahal, že už nikdy nechce poznať slabosť a preto sa rozhodol stať tím, ktorý prekoná všetkých živých, ba aj mŕtvych predkov svojho rodu. Začal navštevovať akadémiu ale veľa tréningu venoval aj samému sebe. Zdokonalil sa v stopovaní, boji a ovládaní svojej čakry aspoň do úrovne, ktorú mu jeho telo a myseľ dokázali poskytnúť. Bojov s ostatnými sa nikdy nevzdal, hoci už nikdy nebojoval len pre urazené ego alebo z rozmaru nech to vyzeralo akokoľvek bol to preňho len tréning, ktorý mu pomáhal stávať sa silnejším a silnejším. Dnes je pripravený pokračovať v ceste, ktorú si sám zvolil.  Prológ
- Znovuzrodenie -Dážď stekajúc po tvári a búrka prinášajúca toľko zlého v túto temnú chvíľu akoby sa samotná príroda snažila poprieť tento okamih plný utrpenia a beznádeje. Žiadna spravodlivosť, žiadne zľutovanie existovala len jediná realita, jediný koniec. Jej prázdne oči sa dívali naň a jeho bezduchý pohľad bez života doslova pohlcoval všetko a všetkých v miestnosti. Roztrasenou rukou sa dotkol jej tváre a druhou si prešiel cez vlhké oči. Nezvykol ukazovať svoje emócie druhým a tak bol sám sebou do istej miery šokovaný. Chlapec sa zadíval do rohu tmavej miestnosti v ktorej stála tá osoba. Kanayo Arimasu tak sa volal ten muž, bol ako skala, otočený mu chrbtom akoby ani neregistroval svojho syna. Bolesť ktorú cítil chlapec sa nedala zrovnať s ničím, čo zažil. Krútiac hlavou popierajúc tento okamih sa zapotácal a spadol na zem, kde zostal sedieť a hlavu sklopil do kolien. V ten čas cítil ako mu hrdlo zviera neviditeľná sila, chápal dôvod, smrť jeho matky bola očakávaná už veľmi dlho ale nie preňho. Dvere do miestnosti sa otvorili a ozval sa krik v ten samí okamih sa Kanayo obrátil. Jeho dcéra vošla do miestnosti a prežívala si to, čo pred chvíľkou on. Toto je tá spravodlivosť ? ozval sa hlas v hlave chlapca, toto je teda správne ? Tak to má byť ? Svet je krutý ? Je predsa toľko tých, čo si zaslúžia tento osud, tak prečo práve ona ?! smútok sa menil v hnev a hnev sa menil v zúrivosť. Bez toho aby si to uvedomoval sa menil spolu s každou ďalšou myšlienkou. Maya Arimasu bola jeho priateľkou, bola jeho matkou a jedinou osobou ktorá mu rozumela. Spolu s tebou zomrel aj chlapec, ktorého vychovala, pomyslel Shiro a opustil miestnosť v ktorej zanechal zvyšok svojej rodiny. Hneď ako vyšiel z dverí udrel na oblohe blesk a on sa len stroho pousmial. Nebol nato pripravený, nemal dosť času a nemohol nič zmeniť. Kvôli premočeným vlasom mu už ani nebolo vidieť do očí. Vykročil vpred a čím bol ďalej tím bola tá bolesť menšia, než sa nazdal utekal a než sa obzrel už nebolo v dohľade nič než nekonečný les. Bude trvať dlho než sa vrátim ? zamyslel sa, ako ďaleko bude potrebné ísť než to prestane tak bolieť ? odpoveď po ktorej toľko túžil bola v nedohľadne a keď o mnoho hodín neskôr padol vyčerpaním konečne si jeho myseľ oddýchla. O niekoľko dní sa prebudil vo svojej vesnici ale už to nebol ten veselý a poplašený chlapec ako vždy, zrodil sa nový Shiro... opäť silnejší a odolnejší než kedykoľvek predtým.


Schopnosti
Podstata
Raiton
(podstata odhalená)


Hlavný atribút
Sila, húževnatosť - zvieracia stránka
Manipulácia s čakrou - ľudská stránka


Špecializácia
Shiro sa špecializuje primárne na svoje fyzické prednosti zamerané predovšetkým na silu a odolnosť svojho tela. Je veľmi dobrým užívateľom taijutsu, ktoré dokáže zúžitkovať ale napriek tomuto faktu, je jeho prvotným zameraním predsa len ninjutsu. Dokáže výborne manipulovať čakrou a je celkom slušným stratégom. Jeho zameraním je teda ninjutsu v kombinácii s Taijutsu.


Skúsenosti
Shirokuma má mnoho skúseností v boji so silnejšími a omnoho väčšími protivníkmi než je on sám, čo je značnou výhodou pre skutočne zažitý boj. Dokáže od pohľadu povedať o človeku, či je silnejší alebo slabší než on sám. Okrem toho má veľké skúsenosti so stopovaním a vyhľadávaním potravy.


Výbava & Zbrane
Kunaie, shurikeny, výbušné lístky,
oceľové lanko, plynová a dymová bomba


Techniky

Koncentrácia čakry do zbraní (?)
Shiro dokáže koncentrovať svoju čakru na úrovni, že je schopný viesť čakru pomocou čakra-vodivého kovu. Jeho skúsenosti sú ale natoľko slušné, že udrží svoju bleskovú podstatu aj v kove, ktorý nebol určený na takéto zaobchádzanie avšak len po dobu niekoľkých krátkych sekúnd.

Technicky triedy E
Jedná sa o základné techniky, ktoré učia na akadémii každého shinobi. Medzi tieto techniky patria Bunshin no Jutsu, Henge no Jutsu, Kawarimi no Jutsu, Shunshin no Jutsu. Spadá sem aj schopnosť koncentrovať čakru do chodidiel pre udržanie sa jak na vode, tak na pevnom povrchu.Raiton: Furasshu (D)
Technika vytvára intenzívny záblesk svetla v okruhu takmer 30m. Veľmi účinné jutsu slúžiace k oslepeniu protivníka a zrážaniu reakčného času pre ďalšie techniky. Ubrániť sa jej dá jednoducho tak, že zavriete oči.


Naposledy upravil Marwin dne Sun Jun 28 2015, 12:16, celkově upraveno 11 krát
Návrat nahoru Goto down
Marwin
Academy student
Academy student
avatar

Počet příspěvků : 46
Datum založení účtu : 18. 10. 10
Věk : 26
Bydliště : Košice

PříspěvekPředmět: Re: Shirokuma Arimasu   Wed Jun 17 2015, 23:41

Charakter kompletný ^;^
Návrat nahoru Goto down
Ramaru
Admin
Admin
avatar

Počet příspěvků : 4301
Datum založení účtu : 28. 02. 10
Věk : 22
Bydliště : Praha/Stružnice

PříspěvekPředmět: Re: Shirokuma Arimasu   Thu Jun 18 2015, 00:09

Povoleno a jsem rád, že tu mám oba sourozence Smile)))

____________________________
Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt.
Návrat nahoru Goto down
Ramaru
Admin
Admin
avatar

Počet příspěvků : 4301
Datum založení účtu : 28. 02. 10
Věk : 22
Bydliště : Praha/Stružnice

PříspěvekPředmět: Re: Shirokuma Arimasu   Sun Jun 21 2015, 16:25

Úvodní zkouška začala tady.

ps: upravil jsem ti nadpis měl si tam Shirokuma Arimatsu. to 't' Smile

____________________________
Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt.
Návrat nahoru Goto down
Marwin
Academy student
Academy student
avatar

Počet příspěvků : 46
Datum založení účtu : 18. 10. 10
Věk : 26
Bydliště : Košice

PříspěvekPředmět: Re: Shirokuma Arimasu   Sun Jun 28 2015, 12:17

Oprava a doplnenie
*hudobná téma
*prológ pre príbeh
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content
PříspěvekPředmět: Re: Shirokuma Arimasu   

Návrat nahoru Goto down
 
Shirokuma Arimasu
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Kage Wars :: Off topic :: Koš :: Kumogakure no Sato :: Charaktery-
Přejdi na: