Kage Wars
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kage Wars RPG - Navždy spolu
 
PříjemPříjem  PortalPortal  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  
Najdete nás na facebooku: Sledujte náš portál

 

 3. osoba nebo 1. osoba?

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Aspi
Admin
Admin
Aspi


Počet příspěvků : 8281
Datum založení účtu : 28. 02. 10
Věk : 30
Bydliště : Kolín

3. osoba nebo 1. osoba? Empty
PříspěvekPředmět: 3. osoba nebo 1. osoba?   3. osoba nebo 1. osoba? Icon_minitimeFri Apr 24 2015, 15:29

Už delší dobu přemýšlím nad tím, jak psát na Kage Wars. Už zde máme zažité psát z první osoby - ich formou, kdy se ztotožňujeme s našimi postavami, ale pak vzniká lehce parazitní a otravné opakování slova "jsem", což je únavné jak pro čtenáře, tak i pro hráče, který za samotnou postavu píše.

Adminoval jsem na konoha.cz, kde jsem se naučil psát ve třetí osobě a dost se mi to zamlouvá (čehož jste si mohli všimnout). Sice vzniká to, že se třeba tolik s postavou nesžijete, ale zároveň se odloučíte od opakovaného "jsem", které je opravdu dost otravné.

Proto se chci zeptat na váš názor, zda psát ich formou (Já jsem) nebo er formou (On je)? Samozřejmě to neberte tak, že vám zakáži používat ich formu, stále je zde svoboda, ale pokud byste nebyli proti, tak bychom mohli klidně změnit systém psaní na er formu. Smile
Návrat nahoru Goto down
ObY
V.I.P
V.I.P
ObY


Počet příspěvků : 1335
Datum založení účtu : 28. 02. 10
Věk : 27
Bydliště : Hradec Králové

3. osoba nebo 1. osoba? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 3. osoba nebo 1. osoba?   3. osoba nebo 1. osoba? Icon_minitimeFri Apr 24 2015, 15:47

Máme sice na KW zažitý hrát v 1. osobě, ale musím přiznat, že z toho, jak pořád píšu v každý větě "jsem" začínám být nepříčetný, jen jsem nechtěl začít psát jinak, když na KW prostě píšeme v 1. Cool laugh

Zároveň se tady omlouvám, ale dnes to ode mě bude bez postu. Jsem v autě na cestě na hokej do Brna. Smile
Návrat nahoru Goto down
chappi
V.I.P
V.I.P
chappi


Počet příspěvků : 761
Datum založení účtu : 20. 08. 10
Věk : 31
Bydliště : ZN

3. osoba nebo 1. osoba? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 3. osoba nebo 1. osoba?   3. osoba nebo 1. osoba? Icon_minitimeWed May 13 2015, 12:44

Je to o zvyku hodně. Ale musím přiznat, že od doby, kdy jsem začal používat třetí osobu tak je to určitě lepší a čtivější. Neopakuje se tam neustále jsem takže i to je velké plus.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





3. osoba nebo 1. osoba? Empty
PříspěvekPředmět: Re: 3. osoba nebo 1. osoba?   3. osoba nebo 1. osoba? Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
3. osoba nebo 1. osoba?
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Kage Wars :: Role Playing Game :: Diskuze o RPG-
Přejdi na: